APIE ĮMONĘ

   Ūkininkas Algimantas Morkūnas, daugelį metų auginęs daržoves, 1997 metais kovo 26 dieną įkūrė UAB „Sodžiaus rytas“. Bendrovė užsiima daržovių auginimu, apdirbimu ir realizavimu. Daržininkystės ūkis yra įsikūręs Trajoniškio kaime, netoli Pasvalio miesto, šiaurės Lietuvoje. 106 hektarų laukuose auga įvairios daržovės, iš kurių didžiausius plotus užima: morkos, kopūstai, burokėliai, svogūnai, taip pat bulvės. Čia auginami ir agurkai, pomidorai, svogūnų laiškai, krapai, žiediniai kopūstai, kaliaropės, porai, salierai, cukinijos, aguročiai, salotos, petražolės, brokoliai ir kt. Didžioji produkcijos dalis realizuojama didžiausiuose Lietuvos prekybos tinkluose – „Maxima“, „Rimi“, „Prisma“.
   Praėjus trims metams po įsikūrimo, įmonė padarė savo pirmąją didesnę investiciją. Tuomet UAB „Sodžiaus rytas“ įvykdė Darbo biržos vietinio užimtumo iniciatyvų projektą, kurio tikslas – sukurti naujų darbo vietų. Šiuo projektu įmonė įdarbino 7 naujus darbuotojus nuolatiniam darbui.
   Dar vienas projektas, kurį UAB „Sodžiaus rytas“ įgyvendino su Sapard parama, buvo sandėlių modernizavimas. Tąkart įmonė pasistatė naują sandėlį su šaldymo kameromis, kuriose yra įrengta kontroliuojama oro temperatūra, o šviežios daržovės gali būti išlaikomos iki kito derliaus; nusipirko laukų lietinimo sistemą.
   Po kurio laiko laukais pradėjo važinėti du nauji Lamborghini traktoriai, įsigyti už gautą pelną. Toliau sekė pirmasis Lietuvoje savaeigis morkų kombainas. Šis palengvino ir paspartino darbą – per parą jis išrauna  3 ha morkų, o tai atstoja net 200 darbuotojų!
   2008 metais, gavus paramą iš ES, įmonė įsigijo morkų plovimo, rūšiavimo ir pakavimo liniją. Joje morkos yra ne tik nuplaunamos, bet ir poliruojamos. Tokias poliruotas morkas „Sodžiaus rytas“ pirmasis Lietuvoje pradėjo tiekti didiesiems prekybos centrams.
  Kiekvienais metais Agrocheminių tyrimų centras Kaune atlieka žemės agrocheminius tyrimus. Tokie tyrimai daromi, kad trąšų pylimas būtų subalansuotas ir nekenksmingas gamtai.
Šiuo metu „Sodžiaus rytas“ orientuojasi į išskirtinės kokybės produktus (IKP). Jau nuo 2009-ųjų metų, pagal IKP programą, buvo gautas sertifikatas auginti morkas ir burokėlius, kaip išskirtinės kokybės produktus, o nuo 2010 metų buvo sertifikuotos likusios daržovės (kopūstai, bulvės, svogūnai ir kt.).